Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефан Янев: Страната ни няма позиция за конфликта в Украйна

Стефан Янев
Снимка: БГНЕС

България е против ескалирането на военните мерки преди да бъдат използвани всички дипломатически средства за решаване на напрежението по руско-украинската граница, заявява военният министър Стефан Янев в отговор на въпрос за възможността у нас да бъдат разположени допълнителни военни части на НАТО. „При необходимост, породена от промяна в средата и ескалация на обстановката, Министерството на отбраната ще предложи на Министерския съвет опции за вземане на решения от компетентните български власти, включително и от Народното събрание“, уточнява той.

До момента страната ни няма официална позиция относно рисковете, произтичащи от нарастващото напрежение на руско-украинската граница, тъй като вариантите за отговор на НАТО се обсъждат на военно-техническо ниво, казва още министърът.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 февруари 2025 г.

На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..

публикувано на 17.02.25 в 19:00

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40

Летището в София вече носи името на Апостола на свободата – Васил Левски

В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София,  съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..

публикувано на 17.02.25 в 17:23