С колегата Кирил Петков ще използваме нова енергия, за да подобрим отношенията между двете страни. Това каза премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски след среща на четири очи с българския премиер Кирил Петков, който е на посещение в Скопие.
„Започваме интензивно да решаваме откритите въпроси“, уточни Ковачевски. Двамата премиери са взели решение за съвместно заседание на двете правителства на 25 януари т.г. в София. Ще бъдат формирани двустранни работни групи за икономика, инфраструктура, култура, евроинтеграция и история. „Добросъседството от тук нататък ще се измерва в реални стъпки“, заяви българският премиер Кирил Петков.
България е приела да използва името Северна Македония вместо Република Северна Македония, след като властите в Скопие са изпратили вербална нота в ООН, с която съобщават, че то се отнася само за територията на страната, а не за географската област, и че Скопие няма никакви териториални претенции към друга държава.
Министрите на външните работи на България и Северна Македония Теодора Генчовска и Буяр Османи потвърдиха, че европейската интеграция на Западните Балкани е от национален интерес както за страните-кандидатки, така и за страните-членки на ЕС.
Снимки: БГНЕСПреди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..