Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Децата между 12 и 18 г. от страни в червена зона ще влизат у нас с отрицателен PCR тест

Снимка: архив

От днес децата между 12 и 18 г., пристигащи от държава в червената зона, ще трябва да представят документ за отрицателен PCR тест, направен до 72 часа преди влизането в страната ни, гласи заповед на здравния министър проф. Асена Сербезова. Ако те не разполагат с подобен документ, ще бъдат поставяни под десетдневна карантина, която ще бъде прекъсвана при отрицателен PCR тест, направен до 72 часа след пристигането.

 Също от днес се актуализира и списъкът на държавите по цветови зони. В червената преминават Австрия, Северна Македония, Сърбия, Турция, Унгария, Люксембург, Израел, Кувейт, Гренада, Гренландия, Катар, Кралство Бахрейн, Ливанска република и Кооперативна република Гвиана.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пролет в Борисовата градина

Облачно време с превалявания в сряда

В сряда , 26 март, ще бъде облачно и на много места в Северна и Западна България ще вали дъжд – по-интензивен в Северозападна България. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има следобед на места в южните райони. Минималните..

публикувано на 25.03.25 в 19:05

България днес - 25 март 2025 г.

Днес е един от най- светлите християнски празници - Благовещение. Защо той е и празник на майката и по какви причини е забравен като такъв в България. Срещаме се с отец Божидар Маринов, който ще ни припомни какво означава думата „тайнство“ в..

публикувано на 25.03.25 в 19:00

Приемането на еврото ще направи България още по-привлекателна за туристите

Министърът на туризма Мирослав Боршош откри конференцията "Българският туризъм и присъединяването на България към еврозоната", организирана от Националния борд по туризъм. Министърът подчерта ключовата роля на туризма за българската икономика и..

публикувано на 25.03.25 в 14:13