От днес депутатите ще влизат в Народното събрание със зелен сертификат, а тези, които не са преболедували или ваксинирани срещу коронавирус, ще се тестват в специално поставени фургони пред сградата. Народните представители ще плащат тестовете за себе си и за сътрудниците си, докато изследванията за служителите и за журналистите ще бъдат за сметка на парламентарния бюджет. Решението за зеления сертификат беше прието след отлагания и скандали. Според депутата от управляващата “Продължаваме промяната” Андрей Гюров въвеждането на документа не е популизъм, а въпрос на справедливост. Елена Гунчева от партия “Възраждане” пък го определи като начало на гражданска война.
По повод третата годишнина от войната в Украйна, българско-украински сдружения и неправителствени организации организират вечерта на 24 февруари шествия в София, Пловдив и Велико Търново. Терорът на Кремъл има невиждани размери и това е..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..
В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..