Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Всяка четвърта проба за Covid-19 е положителна

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 5875 случаи на коронавирус от направените 23 429 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 25% от пробите са дали положителен резултат. 76% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 1523, в Бургас – 758, и във Варна – 643. В болница се намират 5684 пациенти – от тях 513 в интензивни отделения. Над 81% от новопостъпилите 336 не са ваксинирани. 33 души са починали – от тях нито един не е бил имунизиран, докато излекуваните са 899. Активните случаи наброяват 238 955. Вчера са поставени 3468 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 1 992 848 души. 605 792 имат и бустерна доза.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Виктория Бешлийска

Виктория Бешлийска влезе в каталога на литературната агенция "Къртис Браун"

Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..

публикувано на 25.02.25 в 16:48

Българската армия е поръчала немска IRIS-T и френски CAESAR

България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..

публикувано на 25.02.25 в 13:37
Иво Михов

В Софийския университет работят върху създаването на квантов компютър

Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..

публикувано на 25.02.25 в 10:45