Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Русенската торта Гараш се нареди сред най-изкусителните десерти в „Taste Atlas”

След признанието на баницата в кулинарната енциклопедия на традиционните ястия от цял свят „TasteAtlas”, русенската торта „Гараш“ последва примера ѝ, но сред най-вкусните шоколадови изкушения в света. 
Според класацията българската шоколадова торта е получила най-висока оценка, но по популярност българският „Гараш“ е на 12-о място от общо 34 десерта. По този показател приза грабна виенската торта „Сахер“, която обаче е девета по оценка на потребителите, следвана от шоколадовото суфле, „Kladdkaka“, „Bolo de brigadeiro“ и др.

Кулинарният атлас издирва традиционни храни, напитки и местни продукти и ги показва на интерактивна карта на света, която съдържа близо 10 000 ястия, над 6 000 локални продукта и повече от 17 хиляди места с традиционна кухня. Енциклопедията е дело на хърватския журналист и блогър Матиа Бабич, който е убеден, че все повече хора искат да опитват местна храна, приготвена от неповторими местни продукти. Като ценител на типичните регионални вкусове и доказали се във времето рецепти, той пътешества по целия свят, за да избира най-вкусните храни и традиционни ресторанти.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заупокойна молитва в София за загиналите в Кочани

Ден на национален траур в памет на жертвите от Кочани

18 март 2025 г. е Ден на национален траур и у нас в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в гр. Кочани, Република Северна Македония. Решението за това взе вчера Министерският съвет. Българското правителство изказва..

публикувано на 18.03.25 в 07:03

Фотоизложба по случай 96-годишната история на пещерното дело у нас

Пещерен клуб "Под Ръбъ" представя фотографска изложба, по повод 96 години от началото на организираното пещерно дело в България. Експозицията, която се открива на 18 март, на Моста на влюбените до Националния дворец на културата, съдържа 60 кадъра,..

публикувано на 18.03.25 в 07:00

След почти летните температури идва сняг

През нощта вятърът ще се ориентира от север-североизток, ще се усили и с него ще продължи да нахлува студен въздух. Във вторник  ще преобладава облачно време. На много места ще има валежи от сняг, в Горнотракийската низина и по Черноморието – от..

публикувано на 17.03.25 в 20:39