Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

89 починали от коронавирус – 98% от тях не са ваксинирани

Снимка: ЕПА/БГНЕС

През последното денонощие са установени 4616 случаи на коронавирус от направените 28 873 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 16% от пробите са дали положителен резултат. 76% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 1038, във Варна – 635, и в Пловдив – 386. В болница се намират 5347 пациенти – от тях 588 в интензивни отделения. 85% от новопостъпилите 554 не са ваксинирани. 89 души са починали – от тях 98% не са имунизирани, докато излекуваните са 8930. Активните случаи наброяват 247 517. Вчера са поставени 6120 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 036 346 души. 670 361 имат и бустерна доза.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10