“Русия води пълномащабна война срещу Украйна”, заяви пред БНР украинският посланик у нас Виталий Москаленко. По думите му, никоя агресия на диктатора не е последна, затова и Европа и България не могат да бъдат спокойни. Според дипломата дългосрочната цел на Путин е да унищожи украинската държава, да завземе територията й със сила и да установи окупационен режим. "Този човек едва ли може да се спре и пред използването на ядрено оръжие",добави Виталий Москаленко.
Посланикът подчерта, че Украйна се надява международната демократична общност да наложи тежки санкции и изолация на Русия, както и да подпомогне страната му с оръжие и с отбранителна техника. Виталий Москаленко отправи официално обръщение към българското правителство да предостави хуманитарна помощ на народа и армията на Украйна.
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21 обучителни хъба, сред които са тези на водещи европейски летища като Мюнхен, Истанбул и Атина. У..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..