Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бронзови медали за българските младежи на сабя и за девойките в биатлона

Младежкият отбор на България по сабя.
Снимка: Българска федерация по фехтовка

Младежкият отбор на България по сабя в състав Виктор Филев, Димитър Райкин, Тодор Стойчев и Георги Златаров спечели бронзов медал на Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Нови Сад. Тимът  на треньора Ивайло Воденов, извоюва първи медал отборно за българската фехтовка от голямо първенство при младежите .

Щафета на България спечели бронзов медал на 3 по 6 километра, на световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Солт Лейк Сити. Валентина Димитрова, Стефани Йолова и Лора Христова не направиха наказателна обиколка, но използваха 10 допълнителни патрона. Победител е отбора на Италия, а сребърните отличия са за германките. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02