Да отпадне руският вариант на кирилица от сайтовете на администрациите. Това препоръчва Министерството на електронното управление в актуализираните правила за вида на институционалните сайтове. Министър Божидар Божанов припомня, че българските институции трябва да използват българската графична среда. Припомня се, че има достатъчно шрифтове, поддържащи българска кирилица и запазващи българската идентичност.
В проекта за промени в правилника за сайтовете на държавните институции, публикуван за обществено обсъждане, се въвежда също „принципа на трите клика“. Навигацията се счита за твърде сложна, ако до дадена част от съдържанието се достига с повече от три стъпки.
„Целта ни е да запазим българската идентичност в един глобален свят, което е правилната формула – да, част сме от европейското семейство и развитите западни демокрации, но имаме свои черти, свои специфики и своя писменост", коментира министърът.
Софийска градска прокуратура обжалва отказа на Софийския градски съд да прекрати регистрацията на Българска Православна Старостилна Църква (БПСЦ), съобщи държавното обвинение. Парламентът реши, че само БПЦ е "православно" вероизповедание Според..
Празник на виното и спиртните напитки очаква летовниците в Бургас в края на седмицата. В Международния конгресен център от 25 до 27 юли за тринайсети път ще се проведе Wine and Spirits Fest Burgas – най-голямото винено събитие за южното ни Черноморие...
Ден на отворените врати на Фар Шабла ще се състои днес, съобщават от Община Шабла. Посетителите ще могат да разгледат най-стария действащ фар на българското Черноморие – да влязат в историческата сграда, да научат интересни факти за морската навигация..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..