Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Ген. Съби Събев: Има риск за България, ако Русия завладее Южна Украйна

Ген. Съби Събев
Снимка: БГНЕС

Ако Русия завладее цялата южна територия на Украйна, включително до река Дунав, ще има рискове за България, заяви за БНР ген. Съби Събев, бивш представител на страната ни в НАТО. Той добави, че доминацията на руския черноморски флот в Черно море буди тревога.

„С активирането на още четири батальонни бойни групи, включително и в България, НАТО преминава към засилено предно присъствие от Балтика до Черно море”, каза още ген. Съби Събев и прогнозира „по-крути мерки”, ако войната продължи. Той не изключи възможността Алиансът да премине към постоянно присъствие на по-големи формирования в източните съюзни държави.

Бившият ни представител в НАТО изрази и позицията, че България трябва да излезе от капана, в който сама се е вкарала – да бъде едно от двете изключения в НАТО от страните, оказали военна помощ на Украйна.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Излезе брой 3 за 2025 г. на българския вестник във Великобритания "БГ БЕН"

Излезе нов брой на вестник “БГ БЕН“ във Великобритания, съобщава страницата на медията във Фейсбук.  "БГ Бен" – изданието на българите на Острова празнува 20 години Сред акцентите на брой 3 за 2025 г. са: Новите правомощия на полицията за..

публикувано на 20.03.25 в 12:34

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 43

В брой 43 на предаването слушайте : Как наследниците на първите наши емигранти в Аржентина съхраняват интереса към страната ни – разговор авторката на филма "И стигнаха до края на света" Поля Станчева и ръководителят на Изпълнителната..

публикувано на 20.03.25 в 12:00

Радиоклуб в Индия провежда викторина за Васил Левски и БНР

България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко, което се случва в нашата страна и вероятно знае повече за историята и географията ѝ, отколкото..

публикувано на 20.03.25 в 11:45