През лятото пътуващите през Летище София ще могат да летят по над 80 дестинации, съобщиха от аеропорта.
От 1 май за първи път от София два пъти седмично ще има самолет до Задар, Хърватия. Сред новите предложения са и редовните полети до Скопие,Тирана и Солун. Полетите до Солун ще бъдат три пъти в седмицата – вторник, петък и неделя и започват от 17 юни.
Възстановява се линията София-Прага, която беше спряна през 2012 г. Всеки ден в седмицата, с изключение на четвъртък, ще има и връзка с Рим.
През летния сезон ще се умножат и ежедневните линии от София до Варна и до Бургас. Продължават и чартърните полети до популярните дестинации от зимното разписание.
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин. По информация на румънската..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..