През последното денонощие са установени1180случаи на коронавирус от направените 12 333 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 9,6% от пробите са дали положителен резултат. 67% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 352, в Пловдив – 94, и във Варна –55. В болница се намират 1618пациенти – от тях190 в интензивни отделения.
78% от новопостъпилите 229 не са ваксинирани. 40 души са починали – от тях 80% не са имунизирани, докато оздравелите са 5033. Активните случаи наброяват 173 569. Вчера са поставени1376 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 051 130 души. 725 866 имат и бустерна доза.
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..
В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..
Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес..