Висшият съдебен съвет отложи за 4 май разглеждането по същество на предложението за предсрочно освобождаване на главния прокурор Иван Гешев, направено от министъра на правосъдието Надежда Йорданова, съобщи БТА. Причина за отлагането са нередности, които министърът на правосъдието Надежда Йорданова трябва да отстрани в 7-дневен срок. Пред медиите правосъдният министър Надежда Йорданова поясни, че в предложението на служебния правосъден министър Янаки Стоилов не са изложени конкретните обстоятелства, за които се твърди, че уронват престижа на съдебната власт.
Преди заседанието министър Йорданова коментира, че е крайно време България „да получи главен прокурор, който споделя и отстоява високи морални стандарти и защитава правата на хората без да ги нарушава, и не се прикрива зад полицейско насилие". От своя страна Иван Гешев отново посочи, че твърденията на правосъдния министър са неверни и уронват престижа на съдебната власт и по този начин засягат всеки един български гражданин.
Във вторник сутринта, 11 февруари, в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..
България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..
Министерството на туризма организира рекламно-опознавателен тур за полски журналисти от специализирани медии в сферата на туризма. От 2 до 9 февруари журналистите посетиха най-популярните ни зимни курорти – Банско, Боровец и Пампорово, за да се..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..
"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за..
България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван от..