Боряна Калейн завърши на второ място в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Заради грешки на съчетанието с бухалки българката изпусна лидерството от първия ден на състезанието. Златният медал спечели италианката София Рафаели, а бронзът – сънародничката й Милена Балдасари. Другата българка в шампионата – Ева Брезалиева, завърши на 13-о място. Утре Боряна Калейн ще играе на три финала на уредите, а Ева Брезалиева на един.
В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена, автор на автобиографията "Направих каквото можах… Curriculum vitae". Срещаме се с Марко Гандини,..
В петък сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4° . В София ще е около 1°. През деня ще е слънчево и топло с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до..
Синдикатът на административните служители "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на парламентарните групи в Народното събрание, съобщи БТА. Профсъюзът настоява за спешно увеличение на заплатите в публичния сектор, считано от 1 януари..
В "България днес" на 6 март разговаряме с Алфред Фосколо, лице на българската съпротива срещу тоталитарния режим, която извежда на международна сцена,..
В брой 41 на предаването слушайте: За мисията да въведеш чужденци в тайните на българския език – интервю на Десислава Шапкарова с д-р Мая..
Правителството одобри проект на Протокол за изменение на Споразумението за прилагане на Договора между България и Русия за социална сигурност...