ВМРО затвори за 15 минути Кресненското дефиле в знак на протест срещу действията на премиера Кирил Петков по отношение на Северна Македония. Така евродепутатът Ангел Джамбазки обяви началото на безсрочни протестни действия чрез внезапни блокади на пътища, с които партията му да предупреди правителството, че няма да допусне отстъпление от Рамковата позиция и парламентарната декларация за еврочленството на РСМ. От ВМРО упрекват премиера, че провежда полутайни срещи с еврокомисаря Оливер Вархеи и в същото време твърди, че не е поемал ангажимент да вдигне ветото за начало на преговорите на Северна Македония с ЕС до края на юни. По повод вчерашния призив на Кирил Петков към президента да свиква Консултативния съвет по национална сигурност от партията заявяват, че това е знак за поети ангажименти в тази посока.
На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г ., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21 обучителни хъба, сред които са тези на водещи европейски летища като Мюнхен, Истанбул и Атина. У..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..