Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новозаразените с Covid са близо два пъти повече от излекуваните

Снимка: БГНЕС

96 са новите случаи на Covid-19 в страната за последните 24 часа или с 4 случая повече спрямо ден по-рано. Под 60% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 3,18% от направените 3021 теста, сочи порталът coronavirus.bg. 

Регистрираните активно болни нарастват с 36 до 83 681. В болници са приети 13 инфектирани. 5 от новохоспитализираните или над 38.46% не са ваксинирани. Настанените в болници намаляват до 511. На интензивно лечение са 43-ма заразени.   

През денонощието са починали 3-ма болни с установен Covid. Всички починали не са били ваксинирани. Излекуваните са 57. В неделя са поставени едва 12 ваксини.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на балканския форум В40

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..

публикувано на 23.02.25 в 17:48

Жълт код за студено време е подаден за 5 области в Североизточна България

В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..

публикувано на 23.02.25 в 17:42

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05