26 май е денят на данъчната свобода за българите през 2022 г. От Института за пазарна икономика изчислиха, че 146 дни работим за държавата тази година, за да осигурим приходите за фиска. Държавният бюджет предвижда приходи от над 57 млрд. лева (29 млрд. евро) за годината.
За ден България изработва 392 млн. лв. (200 млн. евро) от прогнозния БВП от 143 млрд лв. (73 млрд. евро). За да напълним хазната, са нужни 146 дни. Това е формулата, по която се изчислява денят на данъчната свобода.
За покриването на преките данъци и осигуровките са нужни 58 дни. За косвените данъци трябват още 54 дни. За 2022 г. в бюджета е заложен дефицит от 5,9 млрд. лв. (3 млрд. евро) или 4,1% от БВП. Тази сума се равнява на още 15 дни за отработване.
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..
Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV. На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..
94% от работещите в България не са доволни от размера на възнаграждението си. Това показва анкета на синдиката "Подкрепа“ за заплащането на труда в страната. 91 на сто от запитаните в представителното проучване посочват, че получават чист..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..
"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за..
България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван от..