В петък до обяд ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на места ще има кратки валежи, на места придружени с гръмотевици. Максималните температури ще са от 29 до 34°, в София 28.
По Черноморието преди обяд ще е слънчево. След обяд на север ще се заоблачи и превали. Максималните температури на въздуха ще са между 24° и 27°, на морската вода от 20 до 22°. Вълнението на морето ще е от 1 до 3 бала.
Над планините след обяд ще превали и прегърми. Максималната температура на 1200 м ще е 22°, на 2000 м около 14°.
В събота ще е топло без валежи.
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..