Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойната група на НАТО в България ще се разширява

Снимка: mod.bg

Още страни от НАТО ще се присъединят към бойната група в България, съобщи министърът на отбраната Драгомир Заков след края на заседанието на НАТО в Брюксел, а София има договорка с Италия тя да поеме командването на бойната група като рамкова държава.

"Днес разговарях с италианския министър, процедурата при тях напредва, предстои разглеждане в парламента, което означава, че някъде до лятото на тази година ще имаме т.нар. конференция за генериране на сили, т.е. ще има допълнително държави, които ще се присъединят към бойната група. В момента има интерес от Гърция, също така имаме американски, британски контингенти, които вече работят с нашите сили в "Ново село", има интерес и от държави в региона", каза Заков.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В последния ден от седмицата се очаква заоблачаване и понижаване на температурите

През нощта облачността ще се увеличава. В низините и котловините, след временно подобрение на видимостта, ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 2°..

публикувано на 01.02.25 в 18:30

Планините са подходящи за туризъм

Условията за зимни спортове и преходи в планините са добри . Според информацията на сайта на Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст, времето в планините е слънчево и тихо, на места по високите части подухва слаб вятър.  В..

публикувано на 01.02.25 в 10:56

Поморийското езеро приема безплатно посетители за Световния ден на влажните зони

Посетителският център "Поморийско езеро" приема днес, 1 февруари,  посетители без входни такси по повод предстоящия Световен ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. Това съобщи Община Поморие. Центърът ще работи от 10:00 до 16:00..

публикувано на 01.02.25 в 07:15