Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пробно тръгна газът по втората тръба между България и Гърция

Снимка: icgb.eu

Започна пробното прехвърляне на азерски газ от Гърция за България по тръбата свързваща Комотини-Стара Загора, съобщи кореспондентът на БНР в Гърция Катя Пеева. До края на юни ще се подава по връзката пробно количество. От 1 юли започва снабдяването с договорените от България количества от 1 млрд. куб. м газ годишно, информират специалистите в Гърция. 

Българската страна е акционер с 20% дял и в изграждащият се терминал за втечнен газ край Александруполис. Газовата връзка при Комотини, както и терминалът в Александруполис, дават възможност на България и страните от региона да получават синьо гориво от Южния газов коридор, се подчертава в коментарите.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30