В петък ще е слънчево. Ще има временни увеличения на облачността в Източна България над Балкана и Родопите, където ще превали за кратко. Максималните температури ще са от 27 до 32°, в София 27°.
Над Черноморието ще е слънчево с възможни кратки валежи след обяд предимно на север. Максималните температури ще са 25-28°, на морската вода 21-24°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Над планините ще е слънчево с временни заоблачавания и слаби валежи. Максималната температури на височина 1200 м ще е около 22° на 2000 м до15°.
В събота ще е топло с разкъсана облачност и превалявания на югозапад.
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и постави под въпрос една от основните цели на ЕС – предотвратяване на нов конфликт на континента...
По повод третата годишнина от войната в Украйна, българско-украински сдружения и неправителствени организации организират вечерта на 24 февруари шествия в София, Пловдив и Велико Търново. Терорът на Кремъл има невиждани размери и това е..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание,..
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова,..