От форума на НАТО в Мадрид президентът Румен Радев посочи, че не разполага с информация, за да коментира изгонването на руските дипломати от България. "Надявам се премиерът в оставка да е взел решението на базата на солидна и достоверна информация", каза Радев.
Вицепрезидентът Илияна Йотова изрази изненада от изгонването. "Това е безпрецедентно решение. Взето е от правителство, което вече е загубило доверието на българския парламент", каза тя и посочи, че най-тежкият възможен сценарий е скъсване на отношенията с Русия.
Българската прокуратура научи от медиите за акцията, обяви говорителят на обвинението Сийка Милева и каза, че прокуратурата не разполага с официална информация.
Обявеното от премиера Кирил Петков експулсиране на 70 руски дипломати и семействата им от България предизвика остри реакции в Народното събрание.
"Това е поредното самосиндикално решение на бившия министър-председател", посочи Станислав Балабанов от доскорошния коалиционен партньор "Има такъв народ".
"Надявам се да не са панически действия предвид вътрешнополитическата ситуация", каза бившият външен министър и настоящ депутат от ГЕРБ Екатерина Захариева.
Решението на българските власти да експулсират 70 руски дипломати не е самостоятелно, а продиктувано от външни сили и въпреки желанието на българския народ, заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова. По думите й, Русия си запазва правото на ответни политически и дипломатически мерки, включително асиметрични. Мария Захарова каза още, че решението е опит на кабинета в оставка да нанесе съкрушителен удар по отношенията с Русия и запазилите се механизми за двустранен диалог. “Никой не може да разруши вековните културни и духовни отношения, които свързват двата народа”, заключи тя.
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..