България се намира в „подножието“ на поредна вълна на Covid-19 и отлагането на ваксинацията няма да доведе до добро. Това коментира председателят на Българското научно дружество по фармация проф. Георги Момеков в рамките на кампания на Министерството на здравеопазването за ползите от имунизацията. По думите на Момеков научните данни показват, че бустерната доза ваксина намалява риска от хоспитализации и смърт. Той посочи, че в страната са ваксинирани около 30% от населението.
Във връзка с нарастващия брой на случаите на Covid-19 от Министерството на здравеопазването препоръчват да се избягват струпвания на обществени места и да се носят маски в обществени места на закрито, а граждани с оплаквания, характерни за коронавируса, да се изолират и консултират с лекар.
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В събота , 8 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°, в София - около минус 8°. През деня над Западна и Централна България ще преобладава слънчево време с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина...
Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващата коалиция. Според премиера Росен Желязков, пряка намеса на държавата на пазара на основните стоки от потребителската кошница е..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..