Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Участници от 29 държави идват за Летния семинар по български език във Велико Търново

Международен летен семинар по български език и култура
Снимка: ВТУ

89 участници от 29 държави от Европа, Америка, Азия и Африка пристигат във великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ за 45-ия международен летен семинар по български език и култура. Най-възрастните сред тях са пенсионерите Уолтър Елиът от Англия, на 71 години, и 70-годишният Гай Гилберт от Франция. Най-младата участничка е 18-годишната Диа Ачаржи от САЩ, чиято майка е българка.
Най-многобройни са представителите на Германия – 10, Полша – 8, Гърция – 6, и Сърбия – 5.
Семинарът ще се проведе в периода от 11 до 31 юли, съобщава сайтът dnesbg.com. Учебните занятия са по практически български език и ще включват граматически, фонетични и лексикални упражнения за начинаещи. За по-напредналите са предвидени специализирани семинари. Два от тях – "Култура и изкуство на България" и "Култура на България", ще са на английски език. Другите са на български език и са свързани с българското изобразително изкуство, съвременния български език, българския фолклор и съвременното българско кино, посочват организаторите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Явор Милушев с "Икар" за изключителен принос към българския театър

Актьорът Явор Милушев получава наградата "Икар" за изключителен принос към българския театър. Това съобщиха от Съюза на артистите в България. Той е познат с множеството си роли на театрална сцена - в постановките "Медея", "Хъшове", "Много шуц ма нищо",..

публикувано на 05.02.25 в 15:45

България вече може да се появи на картата на европейското геометрично изкуство

Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..

публикувано на 04.02.25 в 15:45

Български студент представя оригинален шрифт на триенале на типография в Полша

VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша.  "За създаването на един шрифт е нужно..

публикувано на 02.02.25 в 07:15