Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Боряна Калейн е първата българка със злато от Световните игри в САЩ

Снимка: Facebook/BGRGfederation

Боряна Калейн спечели титлата във финала с обръч на Световните игри на неолимпийските спортове и дисциплини, които се провеждат в Бирмингам, в САЩ. Тя премина квалификациите и влезе във финалите с обръч и с топка с първи по сила оценки. Заради грешки на финала, Калейн остана пета на топка.

Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов спечелиха бронзов медал в дисциплината "Смесени двойки" от турнира по аеробика на Световните игри.

На 13 юли състезанието продължава с квалификациите и финалите в категория "Тройки", където за отличия ще се борят световните вицешампиони Тихомир Баротев, Антонио Папазов и Дарина Пашова.

Снимки: Facebook/BGRGfederation