Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Облагороден кът с диви растения кани птици и хора в сърцето на София

Снимка: stolica.bg

Мини градски фестивал символично отключва обновеното публично пространство в градинката на ул. "Будапеща" 1 в центъра на столицата.

Хълмът над мястото, където се намира и представителството на "Гьоте институт" в София, който от години беше занемарен, вече е озеленен с дива растителност. Целта на организаторите от "100 Стола" и "Колективът" е да покажат, че с малки намеси и озеленяване, привличащо птици, пчели и буболечки, може градските пространства да станат много привлекателни и за хората и то без да се влагат много средства. На това мястото ще има зона за отдих сред зеленината, а наблизо - лятна сцена и бар.

 Специално за откриването на зеления оазис в сърцето на София е предвидена богата музикална програма, изложби, прожекции. До 17 юли на място се организира и Арт базар, както и изложба свързана с dark- туризма от Abandoned Bulgaria. Всички събития са с вход свободен.

Съставил: Гергана Манчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Валежите спират, но температурите остават ниски

В понеделник в източната половина от страната все още ще има валежи от дъжд, но до вечерта ще спират. На запад облачността ще се разкъсва и намалява, следобед на места в Югозападна България – до предимно слънчево време. Ще остане ветровито с умерен,..

публикувано на 29.09.24 в 18:30
Димитър Костов от Смолян (вляво)

Петдесет дрона рисуват сърце в световния ден за профилактика на сърдечно-съдовите заболявания

С инициативата “Разходи се с кардиолога си” в големи български градове беше отбелязан днешният Световен ден на сърцето. Организаторите от Дружеството на кардиолозите в България акцентираха върху редовната умерена физическа активност, която е..

публикувано на 29.09.24 в 18:15

Тамбурата, гъдулката и кавалът скоро може да изчезнат от сцените

Традиционни народни инструменти, сред които тамбура, гъдулка и кавал, до 10-15 години ще изчезнат от българските сцени, ако не бъде обърнато внимание на изпълнителите на фолклорна музика. Това показва анализ от теренно проучване на Българската..

публикувано на 29.09.24 в 16:35