489 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 333 спрямо ден по-рано. Над 2/3-ти от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 27,4% от направените 1784 теста, при 28,9% на показателя в неделя, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 354 до 18 538. В болници са приети 32-ма инфектирани. 26 от тях или над 81% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с трима до 890. На интензивно лечение са 46 заразени.
За денонощието има един починал с установен Covid. Той не е бил имунизирани. Излекуваните са 134. В неделя са поставени 85 ваксини.
От 25 юли в София влиза изискването за носене на маски срещу Covid-19 в градския транспорт. До 25 август са в сила и временни противоепидемични мерки за носене на маски в област Смолян.
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с народни носии и трибагреници за осма поредна година започна от връх Снежанка, а минусовите температури..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..
България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..
В навечерието на Международния ден на жената 8 март "България днес" ще ви разкажем необикновената история на Световната шампионка по бачата за..
На днешния ден се навършват 40 години от атентата край жп гарата в Буново. При инцидента на 9 март 1985 г. избухва бомба, поставена във вагона за майки с..
През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2° , в София – около 1°. В неделя ще..