Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

България спечели втори медал на Европейския олимпийски фестивал в Словакия

Снимка: Facebook/Bulgarian Olympic Team

На продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал, Ирен Саръбоюкова грабна бронза в скока на височина. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 сантиметра, а днес във финала подобри с два сантиметра собственото си върхово постижение и със 180 сантиметра, заслужи място на почетната стълбичка.

Победителка със 184 сантиметра е хърватката Яна Кошак, а среброто с личен рекорд от 182 сантиметра спечели сръбкинята Николина Пеятович.