Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очакват се първите евросредства за възстановяване и за иновации

Снимка: архив

Първите пари по Плана за възстановяване се очакват тази есен, заяви пред "Нова телевизия" служебният вицепремиер за еврофондовете Атанас Пеканов. Те ще са за 1,3 милиарда евро и България ще ги поиска до края на август. До два месеца Еврокомисията трябва да отговори дали ще ги отпусне. Пеканов подчерта, че за да има следващо плащане новият парламент трябва да приеме 22 закона до края на 2022 г.

През следващите 5 години в развитието на българския бизнес ще се инвестират близо 1,5 млрд. евро по новата Програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията". Ще се подкрепят микро, малки и средни предприятия за внедряване на нови технологии и иновации, съобщи Министерството на иновациите и растежа.   


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 20 март 2025 г.

В "България днес" на 20 март ви разказваме за 13-то издание на Глобалната кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас в рамките на Световната седмица на парите. Припомняме си художника Маргарит Цанев-Мáрго, отишъл си доброволно от този..

публикувано на 20.03.25 в 19:00

Сутрешните температури остават ниски, в петък ще е пролетно топло

В петък , 21 март, минималните температури ще бъдат от минус 5 ди 0°. В София ще е около минус 3°. В сутрешните часове по поречията и около водните басейни ще има намалена видимост. През деня ще е слънчево и почти тихо. Максималните температури..

публикувано на 20.03.25 в 18:35

Почти ¾ от младежите мислят за емиграция от България

74% от българските младежи обмислят повече или по-малко идеята за емиграция в чужбина – сочи изследване на младежта в Югоизточна Европа, проведено от Фондация "Фридрих Еберт". Анкетирани са 9000 души между 14 и 29 години. Последните години..

публикувано на 20.03.25 в 14:50