“Демократична България” обвини служебното правителство, че поставя страната в газова зависимост от Кремъл. В позиция до медиите формацията настоява служебното правителство да осигури доставки на втечнен газ за минимум 12 месеца, за да се гарантира потреблението в България. В случай на пълно спиране на руския газ за Европа тази зима, да се подготви план за компенсиране на битовите потребители и на бизнеса заради високите цени на газа, се посочва още в позицията.
На журналистически въпрос, свързан с доставките, вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че действията на служебното правителство за гарантиране на енергийната сигурност на България са в правилната посока. По думите на Йотова, решението за единия танкер е заради подготвената от предишното правителство оферта, без да е осигурена инфраструктурата за нея. Затова служебният кабинет търси решение да намали повишаването на цените на газа и на другите енергийни доставки.
В рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..
Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния..
На 13 февруари радиата по света говорят за климата – темата е акцент в Световния ден на радиото. "Въздухът ни прави равни и свободни" –..
В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на..