Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампания на БХК разяснява основни човешки права

Снимка: bghelsinki.org

Под мотото „Усилието за правата на един“, Българският хелзинкски комитет (БХК) започва кампания за популяризиране на правата на човека, съобщи от пресцентърът на организацията. За целта е създадена специална страница на сайта на БХК през 17 основни теми в сферата на правата на човека, като част от тях се отнасят до универсални права като свободата на изразяване, правото на защита от изтезания, нечовешко или унизително отнасяне, свободата на сдружаване, на мирно събрание и др. Други насочват хората от маргинализирани групи, като хората с увреждания, бежанците и представителите на малцинствени групи.

Към страницата ще насочват клипове и изображения, разпространявани в различни медии и организации, социални мрежи и в някои от големите градове в страната.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45