Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 01.09.2022 г. – четвъртък

Септември започва с валежи и гръмотевици

Снимка: БГНЕС

През нощта над по-голямата част от страната ще преобладава ясно време, сутринта ще бъде предимно слънчево. По-значителна ще е облачността главно над северозападните и крайните югоизточни райони и на отделни места там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.  

Утре, 1 септември, около и след обяд на много места в цялата страна ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, а в планинските райони в Западна и Централна България има условия за локални интензивни явления. През нощта срещу петък интензивни валежи ще има на повече места в западната половина на страната. Вятърът постепенно ще се ориентира от север-североизток, ще бъде слаб, в Източна България – до умерен. Максималните температури ще са между 25° и 30°, в югоизточните райони до 33°, в София – около 25°. 

По Черноморието ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В отделни райони има условия за по-интензивни явления. Ще духа предимно умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 26°-28°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето преди обяд ще бъде към 2 бала, до вечерта ще се усили до 3 бала. 

Над планините още преди обяд, на 1 септември, ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Сутринта в отделни райони, а около и след обяд на много места, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В масивите в Западна и Централна България има условия явленията да са интензивни. Ще духа до умерен вятър с южна компонента, но с развитието на купесто-дъждовна облачност ще има временни усилвания. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра – около 14°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Частичен отлив на клиенти от хипермаркетите в деня за бойкот

По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...

публикувано на 13.02.25 в 17:04
Даниел Митов

Отпадането на визите за САЩ е сред приоритетите на правителството

Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..

публикувано на 13.02.25 в 17:01

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 38

В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..

публикувано на 13.02.25 в 12:00