Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 51 хил. са подадените заявления за гласуване на българи в чужбина

Снимка: БГНЕС

Над 50 800 българи в чужбина са подали заявления за гласуване на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, съобщиха от ЦИК. Най-много – 26 хиляди, са желаещите да упражнят правото си на вот в Турция, следвани от сънародниците ни във Великобритания – 4900, в Германия – 4400, и в Съединените щати – 2300. 

Очаква се избирателните секции зад граница да бъдат колкото на миналите избори, каза за БНР говорителят на комисията Цветозар Томов. През ноември м.г. пунктовете за гласуване бяха 750 в 68 държави. “Машини ще има навсякъде, където на предишни избори са гласували 300 или повече избиратели. Вероятно това ще бъдат малко по-малко от 300 секции”, заяви Цветозар Томов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протестиращи от обществените медии подариха на депутатите микроскоп

Синдикално протестно "студио" временно затвори движението по бул. "Цар Освободител" в центъра на София с призив за увеличение на заплащането в трите обществени медии - БТА, БНР и БНТ. Акцията е част от протеста на синдиката КНСБ пред..

публикувано на 20.03.25 в 10:20

За 13-ти път България е част от Световната седмица на парите

За поредна година България участва в инициативата Световна седмица на парите. Това е 13-то издание на Глобална кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас и продължава до 23 март. Организатор е Международната мрежа за финансово..

публикувано на 20.03.25 в 09:10

Нидерландия, Италия, Испания са водещи дестинации за българските кандидат-студенти

Към момента Нидерландия все още остава водещата дестинация за придобиване на висше образование в чужбина от българските кандидат-студенти, следвана от Италия, Испания, Австрия и Белгия. Това съобщиха консултантите от "Интеграл" – организатор на..

публикувано на 20.03.25 в 07:00