През последното денонощие са установени 563 случаи на коронавирус от направените 4650 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 12% от пробите са дали положителен резултат. 64% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 126, в Пловдив и Бургас – по 38, и в Благоевград – 32. В болница се намират 628 пациенти – от тях 34 в интензивни отделения. 73% от новопостъпилите 59 не са ваксинирани. Седем души са починали – 86% от тях не са били ваксинирани, докато оздравелите са 639. Активните случаи наброяват 11 067. Вчера са поставени 958 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 070 305 души. 66 642 имат и бустерна доза.
Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..
Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..