198 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 606 спрямо ден по-рано. 63% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 13,9% от направените 1423 теста, при 13% на показателя в събота, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват със 163 до 10 065. В болници са приети 17 заразени. 11 от тях или 64,7% от постъпилите на болнично лечение не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 15 до 571. На интензивно лечение са 31 заразени.
През денонощието е починал 1 човек с установен Covid. Починалият не е бил имунизиран. Отчетените излекувани са 34. В събота са направени 131 ваксини. 2 070 958 души имат завършена имунизация.Жълт код за валежи от сняг и дъжд има за 16 области предимно в Източна и Северна България. Пътищата в страната са обработени и проходими при зимни условия, настилките са мокри, заснежени, на места заледени , съобщиха от Агенция "Пътна..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..