Централната алея на Морската градина във Варна вече се подготвя за премяната си с лалета и теменужки, които ще радват очите на минувачите през следващата пролет.
"От есента започва подготовката по засаждането на луковиците, оформят се и нови фигури", каза за БНР Варна Янка Петрова, която работи като озеленител повече от четвърт век.
В момента тече усилена работа по почистването на емблематичния за морската ни столица парк от падналите листа. Предстои зазимяването и на Розариума.
А напролет нидерландски лалета ще красят Морската градина.
"Много работа има в Морската градина, трудно е, но преди 25 години всичко се е вършело на ръка – и метенето, и товаренето на боклука. Сега машините помагат, става по-бързо и работата върви по-лесно", разказа Янка Петрова.
Снимки: Димитрина Дончева-Радио Варна
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..