Слушайте!
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Никола Цолов спечели Формула 4 в Испания

Снимка: @NikolaTsolovRacing

Българският пилот Никола Цолов спечели титлата в испанската Формула 4. Състезателят, който през декември ще навърши 16 години, става шампион още в първия си сезон при надпреварите с болиди. До миналата година Цолов беше състезател в картинга.

Второто място в третата надпревара на пистата "Навара" се оказа достатъчно за Цолов да бъде недостижим на върха. След шест кръга австралиецът Хю Бартър изостава с 81 точки и не може да настигне Цолов. До края на сезона остават още три старта на пистата "Каталуня" край Барселона през ноември.

За 18 старта този сезон Цолов има 10 победи, от които осем поредни, спечели 12 полпозишъна и записа 14 най-бързи обиколки.