Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Обявиха наградите за съвременна българска литература без граници

Донка Димова
Снимка: literaturmagazin-bremen.de

Стихосбирката "На границата. Поезия в пукнатината" на живеещата в гр. Бремен Донка Димова, спечели наградата за поезия в конкурса "Съвременна българска художествена литература без граници" 2022, съобщаха организаторите от Национален дарителски фонд "13 века България". Надпреварата се организира за първи път с партньорството на президентската администрация. Наградата е отпечатването на отличените творби в България от Университетското издателство "Св. Климент Охридски".

Донка Димова е родена в Бургас. Пише стихове от дете и е печелила конкурса за младежка поезия "Искри" на БНР.  Завършила е "Политология, европеистика и социална политика". Работи като социален работник в Германия.

В раздела за проза е отличена Здравка Владова-Момчева от Великобритания със сборника разкази "Кръстопътища и острови". Тя е родена във Велико Търново. От 2000 г. живее в Лондон и от 15 години преподава български език и литература в Българското училище "Иван Станчов" към българското посолство там.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба в Рим разкрива света на траките

Изложба “Светът на траките” ще бъде открита на 20 ноември т.г. в галерия “България” в Рим. В своеобразно пътуване сред изкуството, красотата и мистериите тя ще ни отведе до корените на древна цивилизация, просъществувала по нашите зами. Експозицията..

публикувано на 15.11.24 в 16:33
Село Борие в Кукъска Гора, Албания

В Албания най-много са българите в Кукъска Гора и Голо Бърдо

През 2023 г. в Албания се проведе първото преброяване на населението след официалното признаване на българското национално малцинство през 2017 г. и като българи се заявиха 7057 души. "Преди две седмици Албанският институт по статистика публикува..

публикувано на 15.11.24 в 14:40

Няма яснота каква част от българското културно наследство в Украйна е запазено за поколенията

Узурпирането на културно-историческо наследство е една от многобройните неминуеми последици от всеки един военен конфликт както в исторически план, така и днес. До приключването на войната в Украйна е невъзможно да бъде направен адекватен анализ на..

публикувано на 15.11.24 в 11:35