Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът на Армения Вахагн Хачатурян идва на посещение в България

Снимка: president.am

По покана на президента Румен Радев на държавно посещение в България пристига колегата му от Армения Вахагн Хачатурян. Визитата е в контекста на отбелязваната тази година 30-та годишнина от установяването на двустранни дипломатически отношения между България и Армения. След среща на двамата държавни глави на "четири очи" ще бъде подписан протокол за създаване на Арменско-Българска търговско-икономическа камара.

В рамките на посещението си у нас, което продължава до 20 октомври, президентът Хачатурян ще изнесе лекция в Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 18 март 2025 г.

18 март в България е Ден на национален траур, в памет на жертвите от Кочани, РС Македония. В "България днес" този вторник ще говорим за силата на общността, за подкрепата и вярата в доброто. Ще говорим за паметта и историята преди нас, които винаги..

публикувано на 18.03.25 в 19:00

След минусовите сутрешни температури в сряда ще е слънчево и ще се затопля

В сряда  минималните температури ще бъдат минус 6° и минус 1°. В София ще е около минус 3°. През деня ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над източните райони. Ще духа до умерен вятър от..

публикувано на 18.03.25 в 18:30

Акад. Пламен Карталов е първият българин в ръководството на Opera Europa

Директорът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов е избран в ръководството на Opera Europa. Това е първият българин на такъв пост, предаде БТА. Opera Europa е организация, която работи с професионални оперни компании и оперни..

публикувано на 18.03.25 в 15:27