Трябва да ограничим разходите, да стабилизираме приходната част на бюджета, защото в един момент може да останем без ликвидност – това препоръча служебният финансов министър Росица Велкова пред БНР. Тя каза още, че са изработени три варианта на бюджет, но този, който предстои да бъде съгласуван с министерствата, работодателите и синдикатите, предвижда дефицит от 6,6%. “Дефицитът се формира при запазване на абсолютно всички действащи нормативни актове и политики без промяна в приходната и разходната част”, поясни министърът. Росица Велкова предвижда да завършим годината с 5,4% дефицит на начислена основа и 3,4% дефицит на касова основа.
В "България днес" на 12 март 2025 година думата има изкуството. Ще научите какви са акцентите в започващия 29-ти международен София Филм Фест, колко силна и дълголетна може да бъде каузата "Артисти за деца". За младите с подкрепа и поклон – срещаме ви с..
В четвъртък след очакваните нощни валежи сутринта минималните температури ще бъдат от 10 до 15°. В София ще е около 11°. През деня облачността ще е по-често значителна. На отделни места, главно в Югозападна България и планинските райони, ще има..
Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са реализирали около 9 млн. задгранични пътувания, като най-популярни са съседните Турция, Гърция,..
Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са..
Три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа ще се проведат през следващите месеци в София,..
С тържествен ритуал на централния площад "Акад. Николай Хайтов" в Асеновград беше посрещнат военният ни контингент, върнал се успешно от мироопазваща..