Украинският президент Володимир Зеленски отхвърли твърденията на руския военен министър Сергей Шойгу, че Киев е подготвил провокация с бомба с радиоактивни материали, т. нар. "мръсна бомба". Само Москва е способна да използва ядрено оръжие и щом обвинява предварително Киев, значи се готви да го направи, каза Зеленски, цитиран от UNIAN.
За 3 дни министрите на отбраната на Русия и САЩ проведоха втори телефонен разговор, съобщи Интерфакс. Преди това Сергей Шойгу говори с министрите на отбраната на Турция, Франция и Великобритания. Пред тях руският министър също обвини Украйна, че готви провокация с радиоактивна бомба.
"Министър Лойд Остин отхвърли всеки претекст за руска ескалация и потвърди стойността на продължаващата комуникация в условията на незаконната и неоправдана война на Русия срещу Украйна", заяви прессекретарят на Пентагона Пат Райдър.
Британският военен министър Бен Уолъс също отхвърли спекулациите на Шойгу и “предупреди да не се използват тези изявления като претекст за по-нататъшна ескалация", предаде REUTERS.
Френският президент Еманюел Макрон каза, че украинците ще решат кога мирът е възможен. "Нека не позволяваме мирът да бъде заложник на руската мощ", заяви Макрон в реч пред благотворителната организация "Общността на св. Егидио", предада AFP. Пред стотици политически и религиозни лидери от цял свят Макрон призова Руската православна църква да не оправдава агресията и да се противопостави на войната.
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на образованието Красимир Вълчев с настояването за предоставяне на изчерпателна публична информация по повод намерението да се въведе предмета "Религия и добродетели" като задължителен. Това..
Поп-певецът Теодор Шишманов, който е един от основателите на обичаната от поколения българи група "Тоника СВ", свързва част от своя житейски път и с Радио България. В периода 1985-1988 г. той е част от английската редакция на "Предавания за чужбина",..
В Световния ден на книгата и авторското право тази вечер от 19:00 ч., на церемония в столичния литературен клуб "Перото" (НДК), ще бъдат връчени годишните награди "Рицар на книгата" - 2025 г. Отличията се присъждат на личности, чийто труд и..
На последния си Великден папа Франциск се появи пред вярващите с омофор, получен като дар при посещението си у нас през 2019 г. Омофор произлиза от..
В "България днес" на 22 април слушайте: 02:33 - Актуална информация от България и света 10:25 - Прогноза за времето у нас и по света 17:08 -..
Благотворителната инициатива "Подкрепи една мечта" на президента Румен Радев привлича подкрепата на музиканти, стилисти, дизайнери и дарители, съобщиха..