Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Кеймбридж отвори врати българско неделно училище

Снимка: личен архив на Тюркян Османова

Българско неделно училище официално отвори врати в Кеймбридж. То носи името на апостола на свободата Васил Левски.

Създателите му са двама българи-филолози – Петко Петков и Тюркян Османова, които живеят в английския град. По думите на Османова, след официалната регистрация по местното законодателство, предстои кандидатстване за регистрация в официалния списък на българските училища в чужбина, а след това и по програма "Роден език зад граница". В интервю за Радио София тя сподели, че инициативата е срещнала подкрепата на цялата българска общност в Кеймбридж.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е сред учредителите на "Дипломатическия клуб“ в Одеса

Първата среща на "Дипломатическия клуб" в Одеса се проведе на 13  март с участието на дипломати и почетни консули в Одеска област, сред които бе и българският генерален консул Светослав Иванов. Клубът е с ъздаден като платформаза открит диалог по..

публикувано на 15.03.25 в 10:51

Христо Беров, Берлин: Човек усеща пълнотата на своите усилия, когато е общественополезен

Христо Беров е един от най-дългогодишните и ревностни християни в Българската православна църковна община в Берлин. От две десетилетия е настоятел в Берлинската църковна община "Свети Цар Борис Покръстител", а от 17 години е епархийски съветник и..

публикувано на 15.03.25 в 08:25
Снимка: Българско училище ''Св.св. Кирил и Методий'' Бостън

Сара Крейкрафт разказва в Билерика за българската култура и наследство

Българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Бостън и Българският център в Нова Англия, САЩ, канят учители, ученици и представители на българската общност за лекция на д-р Сара Крейкрафт – преподавател по фолклор и митология в Харвард. Лекцията..

публикувано на 15.03.25 в 06:05