Българският град Бяла е обявен за Европейски град на спорта през 2023 г. Черноморският град ще бъде домакин на над 40 прояви - турнири по футбол, волейбол, тенис и стрийт баскетбол, състезания по ориентиране, плажни спортове, плуване, колоездене и триатлон, тридневен спортен фестивал с отворени тренировки по пилатес, зумба и стречинг, тренировъчни лагери, семинари и обучения.
„Впечатлихме екипа на Асоциацията на европейските столици и градове на спорта с отличната си спортна база и богата спортна програма. Надеждите ни са да оправдаем титлата“, каза за БНР- Варна Христина Келисакиева, участник в екипа на Община Бяла, изготвил кандидатурата на града.
Най-голямото спортно съоръжение в Бяла е комплексът “Черноморец“, който разполага с футболен терен, спомагателни игрища за баскетбол, волейбол, тенис и голяма площадка за фитнес на открито.
Съставил: Венета Николова
Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..
По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..