Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ-СДС: Кабинет е възможен още с първия мандат

Снимка: БГНЕС

Освен проектосъстав на правителство, номинираният от ГЕРБ-СДС кандидат за премиер проф. Николай Габровски ще представи и кратка програма за управление. Това обяви пред БНР председателят на най-голямата парламентарна група Десислава Атанасова ден преди Габровски да уведоми президента, че е готов да реализира мандата. Атанасова отказа да посочи имена на кандидат-министри, но заяви, че според нея е възможно да бъде съставен кабинет още с първия мандат.
Очаква се проектният кабинет да бъде гласуван в парламента на 14 или 15 декември. За да бъде одобрен, е необходимо обикновено мнозинство в парламента, т.е. при необходим за провеждане на заседание с кворум от 121 депутати, нов кабинет може дабъде одобрен и с 62 гласа. Информацията е на Марта Младенова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10