Европейските лидери се събират на последното си заседание за годината, на което ще разискват и развитието на войната в Украйна. Въпреки унгарската съпротива Брюксел успя да прокара решението през 2023 г. Украйна да получи финансова помощ от 18 млрд. евро. Държавните глави ще обсъдят каква помощ могат да продължат да оказват за Киев в политически, военен и хуманитарен аспект, както и за възстановяването на критичната инфраструктура след масираните удари на Русия.
Американските системи за противоракетна отбрана "Пейтриът" ще са легитимна мишена на руски удари срещу Украйна, ако САЩ разрешат да ги доставят на Киев, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. "Пейтриът" е смятана за една от най-модерните американски системи за противовъздушна отбрана срещу самолети, крилати и балистични ракети. Руското посолство във Вашингтон предупреди, че предложеното доставяне е провокация и може да има непредвидими последици.
Пентагонът смята, че една от целите на увеличаването на руските ракетни удари в Украйна напоследък е да се изчерпят запасите на Киев от средства за противовъздушна отбрана, за да може Русия да господства в небето над страната. По тази причина САЩ и съюзниците им доставят на Киев повече такива средства, предава REUTERS.
От началото на конфликта досега Вашингтон е предоставил на Украйна военна помощ за 19,3 млрд. долара.
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22..