46 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 10 спрямо ден по-рано. Над 54% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 6% от направените 765 теста, при 5,8% на показателя в неделя, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 466 до 3959. В болници са приети 6 инфектирани. Четирима от новоприети не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с един до 384. На интензивно лечение остават 30 заразени.
През денонощието е починал един човек с установен Covid, който не е бил имунизиран. Излекуваните в неделя са 511. Поставени са 2 ваксини.
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..