Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма пострадали българи при тежка катастрофа и обгазяване с амоняк в Сърбия

Снимка: Радио Шумен

Няма пострадали българи при дерайлирането на товарен влак превозващ амоняк в Сърбия, заяви пред БНТ зам.-министърът на транспорта Красимир Папукчийски. От българското външно министерство препоръчват да се избягват посещения на Пирот в следващите няколко дни, където е обявено извънредно положение. При нужда от съдействие български граждани мога да се свържат с дежурен телефон на Генералното консулство в Ниш 00381668408062.

Компанията "Сърбия Карго" съобщи, че се е обърнал товарен влак, който се движи ежедневно по участъка Ниш-Димитровград и превозва суровини от България до Прахово и Шабац. Франс прес информира, че във вагоните на дерайлиралия влак са били превозвани химически материали от България.

Сръбски екип е поел влака на границата при Драгоман-Цариброд от българския екип в изправно търговско и техническо отношение. 3 цистерни с амоняк са обърнати. От цистерната, която е паднала в река Нишава има по-сериозен теч, обобщи Папукчийски.  

51 са хоспитализирани в Пирот със симптоми на отравяне с амоняк в неделя след 18 ч. 7 пострадали са прехвърлени в Ниш. Властите са призовали гражданите, които живеят в близост до аварията, да не напускат домовете си и да не излизат на открито. Поради лоша видимост е имало катастрофа на магистралата към България и движението е било спряно и отклонено по обходен път, предадоха сръбските медии.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Даниел Митов

Отпадането на визите за САЩ е сред приоритетите на правителството

Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..

публикувано на 13.02.25 в 17:01

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 38

В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..

публикувано на 13.02.25 в 12:00
Атанас Запрянов

Министърът на отбраната обсъжда в Брюксел дългосрочната подкрепа за Украйна

Министърът на отбраната Атанас Запрянов ще вземе участие в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО днес в Брюксел. На форума ще бъдат обсъдени засилването на възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, справедливото..

публикувано на 13.02.25 в 06:35