Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Харков е под обстрел, кметът призова жителите да се укрият

Фронтовата линия край Бахмут
Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Харков и областта тази сутрин са нанесени серия удари от руските части. В Телеграм кметът на града Игор Терехов призова жителите да се укрият и да спазват мерките за безопасност. Тежка остава ситуацията в Донбас. Арена на ожесточени военни действия са районите на Бахмут и Авдеевка. Според председателя на Донецката областна държавна администрация Павло Кириленко над 60% от инфраструктурата в Бахмут е напълно или частично разрушена.
В различни части на Украйна продължават проблемите с електроподаването и почти 9 милиона души са без електричество, заяви във вечерното си обръщение президентът на Украйна Владимир Зеленски.
От 1 февруари догодина Русия спира да изнася петрол за страни, съгласили се на таван върху цената му. Това гласи указ на Владимир Путин, като се уточнява, че за някои от тези страни може да има изключение по "специално решение" на руския президент. Заради санкциите и нарушената логистика Русия се преориентира към търговия със страните от ОНД, арабския свят, Азия, Африка и Латинска Америка, каза за ТАСС министърът на промишлеността и търговията на Русия Денис Мантуров. По думите му, най-силно е пострадала автомобилната промишленост.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30