Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Температурите се понижават, но остават топли за зимата

Снимка: БГНЕС

Във вторник ще е облачно. С умерен вятър от североизток ще нахлува студен въздух. Минималните температури ще са от минус 1 до 4°, максималните от 2 до 7°. В София минималната ще е около 2°, а максимална до 4°. 

Над Черноморието ще е облачно с умерен до силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 5-7°. Морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е до 3 бала. 

По планините също ще е облачно с валежи от сняг над западните масиви. Максималната температура на височина 1200 м ще е около нулата, на 2000 м до минус 3°. 

В сряда ще е без съществена промяна на температурите, но валежите ще спрат.


Още от категорията

Почитаме паметта на жертвите в концлагера "Белене"

Днес, 3 юни, от 12.00 часа, на мястото на бившия концлагер „Белене“ на остров Персин на река Дунав ще се състои годишното поклонение в памет на жертвите на най-големия лагер за политически противници на БКП в България. Събитието се организира от..

публикувано на 03.06.23 в 05:25

На Черешова задушница почитаме паметта на починалите

На днешния 3 юни, събота преди Петдесетница, Българската православна църква отбелязва Черешова задушница. В този ден се почита паметта на починалите православни християни. През тази година Черешова задушница се пада на 3 юни. На Задушница..

публикувано на 03.06.23 в 05:05

България днес – 2 юни 2023 г.

На 2 юни се прекланяме се пред подвига на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. За смисъла и поуките от саможертвата им разговаряме с проф. Петър Стоянович, а децата от училище „Христо Ботев“ в Ню Йорк ни рецитират..

публикувано на 02.06.23 в 19:00